Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-20)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.06.2020
STARBAITS Booster Probiotic Peach and mango
Tento booster zvýrazňuje pachovou a chuťovou stopu návnady i nástrahy. Nerozpuští PVA. Obsahuje aromata tropického ovoce, kyselinu máselnou, játrový... číst celé
14.06.2020
STARBAITS plovoucí boilie Probiotic Red One
Plovoucí boilie je vyrobeno z přírodních komponent - z játrového prášku, rybí moučky a směsi koření. Vhodné do chladné vody, ale pokud ryby neberou v... číst celé
12.06.2020
DAM Naviják Quick 2 6000 FS
Naviják s ocelovou hřídelí, která zajišťuje jeho delší životnost. Obráběná klička s ergonomickým úchopem. Má 6 ložisek pro hladký chod navijáku. Hm... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČLÁNKY
  4. 1. Máj byl kaprů čas

1. Máj byl kaprů čas

Většina lidí se těší, jak si na prvního Máje užije krásnou chvíli pod rozkvetlou třešní. Já jsem se těšil, jak si užiju krásný den na rybách. Vybral jsem si místo daleko od parkoviště, kam se nikomu moc nechce a místo jsem si 4 dny dopředu krmil směsí boilies, na které jsem se chystal chytat. V den lovu jsem vstával velmi brzy, aby montáže ležely v 5 hodin ráno ve vodě.

Přijel jsem na parkoviště, rozložil přepravní vozík, naskládal na něj celou moji výbavu a vyrazil podél pískovny s krásným pocitem, že mohu být na rybách celý den, konkrétně poprvé letošní sezónu do půlnoci. Netrvalo dlouho a byl jsem na místě, kde jsem s potěšením zjistil, že se tam nikdo neusadil. Připravil jsem si důkladně tábor a věnoval se přípravě prutů. První montáž jsem postavil ze ztužené šňůrky 20lb s jednou 20 mm bílou, kořeněnou koulí na dno a druhou montáž jsem zkusil na panáčka v podobě 16mm, nadipovanou koulí Fruit s ananasovou plovkou 14mm. Připíchnul jsem PVA punčochy s peletkami, method mixem, drceným a půleným boilies a za chvilku letěly obě montáže do vody. Ke každému prutu jsem dokobroval tři hrsti koulí stejných příchutí, jako byly nástrahy, dal jsem pruty do stojanu a čekal, co se bude dít.

fruit ananas

Teprve v 10:30 přišla očekávaná jízda na pravý prut, kde jsem měl nastražené bílé boilie na dno. Swinger se prudce přilepil k prutu, hlásič se rozezněl a cívka navijáku se točila jako o závod. Bylo to celkem razantní a já jsem okamžitě vystartoval do akce. Ačkoli záběr vypadal spíše na kapra menší váhové kategorie, tak v momentě, kdy jsem přizvednul prut, cítil jsem opravdu silný tah a ryba si neustále brala metry vlasce. Rukou jsem dobržďoval cívku a začala zdolávačka. Postupně jsem začal mít situaci pod kontrolou a kapra přinutil, aby vyrazil ke mně. Teprve na 30 metrech od břehu jsem ho začal začal udržovat více uprostřed, jelikož vpravo ode mě byl strom s větvemi sahajícími do vody a neměl jsem v plánu o rybu přijít. Podařilo se mi protivníka dostat už skoro na dosah podběráku, když začal opravdu bojovat o život a mě bylo divné, proč ho nemůžu stále odlepit ode dna. Začal jsem zvažovat, jestli se vůbec jedná o kapra a víc jsem se do něj opřel. Po chvíli jsem cítil, že konečně tahám soka k hladině a druhou rukou jsem sahal pro podběrák. Po několika okamžicích se vynořila z vody obrovská hlava lysce. Adrenalin by se dal krájet a já postupoval velmi obezřetně. Na třetí pokus se mi povedlo dostat lysce do podběráku, ale stále jsem neviděl celé tělo. Teprve, když jsem se snažil kapra volně zvednout s podběrákem jednou rukou, tak mi bylo jasné, že půjde o větší rybu, jelikož to nešlo. Položil jsem prut na zem, zvednu podběrák oběma rukama a položil kapra na podložku. Teprve v tento okamžik jsem byl opravdu v šoku, protože jsem ještě tak velkého krasavce na podložce neměl a bylo mi jasné, že se jedná o nový osobák. Váhu jsem si ale netroufal odhadnout. Kapra jsem rychle změřil, nafotil a přišel okamžik pravdy při vážení. Vykřikl jsem radostí, protože jsem si zvedl osobák ze svazové vody na krásných 18kg a 85cm. Na této pískovně plave takových trofejních ryb opravdu hodně málo a byl jsem šťastný, že jsem byl jeden z mála, kdo mohl změřit síly s tímto velikánem a že jsem ho úspěšně zdolal.

top rybařina team

Nechtěl jsem rybu dlouho trápit a tak jsem jí ošetřil a vrátil zpět do vody s nádherným pocitem. Prut jsem znovu nahodil a byl nedočkavý, co přijde dál.

O dvě hodiny později následovaly dva záběry na Fruit. Podařilo se mi zdolat dorostence 6kg a 7,50kg. Do setmění se nic nedělo, ale pak se opět ozval pravý prut s kořeněným boilie a já měl možnost bojovat s další větší rybou. Po deseti minutovém souboji se mi podařilo dostat na břeh krásně stavěného a zdravého šupináče 11kg, který mě také velmi potěšil.

kapr rybaření top rybařina

Do konce vycházky už se žádný záběr nepovedl, ale i tak jsem byl z výsledku čtyř záběrů velmi spokojený. O to více, když jsem zdolal tak krásného šupináče a ještě krásnějšího lysce, který se stal mým osobákem. Obě nástrahy fungovaly spolehlivě a bílé kořeněné boilie opět dokázalo, že láká především velké kapry.

Za Top rybařina team, Tomáš Alchymista Bříza

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Články, návody
Kde nás najdete

Klicperovo náměstí 69

503 51, Chlumec nad Cidlinou

Kontakt
Logo
Top rybařina
Tomáš Končický
Tomáš Končický
(Po-Ne 9-20)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz