Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-20)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.06.2020
STARBAITS Booster Probiotic Peach and mango
Tento booster zvýrazňuje pachovou a chuťovou stopu návnady i nástrahy. Nerozpuští PVA. Obsahuje aromata tropického ovoce, kyselinu máselnou, játrový... číst celé
14.06.2020
STARBAITS plovoucí boilie Probiotic Red One
Plovoucí boilie je vyrobeno z přírodních komponent - z játrového prášku, rybí moučky a směsi koření. Vhodné do chladné vody, ale pokud ryby neberou v... číst celé
12.06.2020
DAM Naviják Quick 2 6000 FS
Naviják s ocelovou hřídelí, která zajišťuje jeho delší životnost. Obráběná klička s ergonomickým úchopem. Má 6 ložisek pro hladký chod navijáku. Hm... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČLÁNKY
  4. Cesta za hranice sil

Cesta za hranice sil

Stejně, jako loňský červen jsme se měli s rodinou a několika přáteli vydat na malý rybník Seník u Jankovic. Celou výpravu jsme pojali, jako malý neoficiální závod několika dvoučlenných týmů s výjimkou mé osoby, jelikož jsem se dobrovolně přihlásil ke složitější variantě, že budu chytat sám. Každý jsme chytali odlišným způsobem a využívali odlišné návnady i nástrahy. Všichni jsme měli zkušenosti z této vody již z minulého roku a každý jsme k lovu přistupovali po svém.

Věděl jsem, že se jedná o přibližně 2 hektarovou vodu s relativně rovným dnem bez vázek a průměrnou hloubkou 1,3 m. Co se týče obsádky, měl jsem informace, že aktuální stav čítá bohaté procento menších kaprů a pouze jednoho většího kapra (15 kg), který je klenotem této vody. Zjistil jsem, že kromě kaprů se ve vodě nachází dále 6 Amurů a nyní již jediný Jeseter. Mým cílem bylo chytit Jesetera, Amura a alespoň pár větších kaprů. Bylo mi jasné, že když je konkurence početná a voda malá, nebude lehké dostat se k větším rybám, natož je udržet déle na místě. Proto jsem nic nepodcenil a oproti konkurenci jsem věnoval spoustu času domácí přípravě před samotným lovem. Kromě běžné výbavy jsem si navařil směs partiklu (kukuřice, řepka, tygří ořech) a to v množství cca 20 kg. Dále jsem si naboosteroval přibližně 8 kg pelet a samozřejmě nechybělo ani boilies, které jsem používal jako návnadu i jako nástrahu. Boiliesu jsem měl s sebou 15 kg. Věděl jsem, že v tomto případě bude potřeba hodně kvalitního krmení, abych si ryby udržel na místě. Kromě krmení jsem si dal záležet i s přípravou spolehlivých návazců. Jelikož jsem věděl, že zbytek členů výpravy si s návazci nedá tolik práce, tím spíš jsem se na funkčnost mých návazců zaměřil a 6 kousků jsem si udělal již dopředu. Nějaké pro koule na dno a nějaké na panáčka.

ananas česnek top rybařina

Po příjezdu k vodě, všichni koukali především na to, aby byli blízko sebe a vybrali si mělčinu. Já jsem přemýšlel úplně opačně a oproti velkému množství silonu ve vodě v těsné blízkosti jsem dal přednost hloubce a větší vzdálenosti od ostatních členů. Nepříjemným faktorem byl hluk a otravnost lidí, kteří seděli na terase restaurace, kterou jsem měl hned za zády. Jejich zvědavost a komentáře k mému počínání neměli konce a jinak tomu nebylo ani u lidí, kteří se tam chodili koupat. O obecenstvo tedy nebyla nouze. Na tomto místě jsem chytal již minulý rok a věděl jsem přesně, kam budu nahazovat svoje montáže. Po vybalení všeho potřebného jsem došel na protější stranu, kde jsem si  lopatkou naházel partikl a pelety na rozjetí míst. Následně jsem na každé místo nakobroval 4 hrsti boiliesu. Montáže letěly na svá místa a já čekal na první záběr. Ostatní členové výpravy používali známé komerční nástrahy s minimem návnady. Já jsem vsadil především na nové boilie a plovky z dílny Top rybařina. Montáže jsem používal standartní, jako to dělám běžně na svazových vodách s tím rozdílem, že jsem použil háčky bez protihrotu od Gardneru a od Foxe ve velikostech č.6. Co se týče nástrah, tak na jednom prutu jsem střídal koule Bentos Red 24 mm a Křížence 20 mm a na druhém prutu jsem střídal koule s krillovým základem pod testovací verzí a panáčka Ananas/česnek 20 mm s novou plovkou. Nejprve to vypadalo, že se mi ryby vyhýbají obloukem, ale před setměním to začalo jezdit a od té chvíle to byl kolotoč záběrů, dokrmování, zdolávání, vážení, měření a především fyzické i psychické zátěže. To, že jsem dostával pravidelně záběry od větších ryb se samozřejmě konkurenci nelíbilo a patřičně mi ostatní členové dávali najevo nespokojenost v podobě závistivých komentářů. Nicméně počet záběrů i váhový průměr ryb se na mých místech stále zvětšoval a já byl spokojený. Nezastavil jsem se do konce výpravy a nejvíce záběrů chodilo přes noc a brzy ráno. Pokud zrovna nepřicházely záběry, věnoval jsem se přípravě krmení. Za 3 dny a 3 noci jsem spal cca 1,5 hodiny a únava na mě byla znát každým dnem víc a víc, když jsem stále krmil, nahazoval a zdolával a to především přes noc. Vydržel jsem, ale až do konce a to se vyplatilo.

top rybařina kapr

Závěrem musím shrnout, že za 3 dny lovu byl můj výsledek více, než uspokojivý a opět jsem náš malý závod vyhrál. Vytáhl jsem celkem 23 kaprů od 7 kg do 11 kg. Mimo krásné kapry se mi podařilo chytit také jednoho Amura, Koi kapra a jediného Jesetera, který v této vodě plave. Vytáhl jsem tedy v podstatě vše, co bylo možné a potěšila mě i stoprocentní funkčnost mých montáží, jelikož mi spadlo minimum ryb. Naproti tomu většina ostatních členů výpravy nachytala v průměru pouze 4 ryby. Nejvíce ryb jsem vytáhl na žlutou kuličku Kříženec 20 mm a největší kusy mi chodily na panáčka boiliesu Top protein s česnekovou plovkou.

boilies top protein top rybařina

 

jeseter top rybařina

Tato situace je jasným důkazem toho, že kdo nekrmí, ten nechytá a  pokud chci být úspěšný, musím obětovat maximum času přípravě a během lovu být  stále v pohybu a dokrmovat. Jelikož jsem podal maximální výkon a udělal vše možné i nemožné, výsledek se dostavil v razantním rozdílu oproti ostatním.

pva top rybařina

 

kapr šupináč

 

kapr lysec carp

 

kapr šupináč top rybařina

 

noční rybaření top rybařina

Tímto moc děkuji za nástrahy z dílny Top rybařina, na které se mohu vždy spolehnout a rovněž děkuji za cenné rady,

za Top rybařina team, Tomáš Alchymista Bříza

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Články, návody
Kde nás najdete

Klicperovo náměstí 69

503 51, Chlumec nad Cidlinou

Kontakt
Logo
Top rybařina
Tomáš Končický
Tomáš Končický
(Po-Ne 9-20)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz