Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-20)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.06.2020
STARBAITS Booster Probiotic Peach and mango
Tento booster zvýrazňuje pachovou a chuťovou stopu návnady i nástrahy. Nerozpuští PVA. Obsahuje aromata tropického ovoce, kyselinu máselnou, játrový... číst celé
14.06.2020
STARBAITS plovoucí boilie Probiotic Red One
Plovoucí boilie je vyrobeno z přírodních komponent - z játrového prášku, rybí moučky a směsi koření. Vhodné do chladné vody, ale pokud ryby neberou v... číst celé
12.06.2020
DAM Naviják Quick 2 6000 FS
Naviják s ocelovou hřídelí, která zajišťuje jeho delší životnost. Obráběná klička s ergonomickým úchopem. Má 6 ložisek pro hladký chod navijáku. Hm... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČLÁNKY
  4. Chytání u břehu

Chytání u břehu

U vody se snažím být každý svůj volný čas, kterého není příliš mnoho a tak jsem se vypravil alespoň na 2 dny ke svazové řece. Na místo jsem přijel již za tmy a proto jsem zvolil chytání u břehu na mé straně cca 20 m po proudu, abych nemusel návnadu pracně a zdlouhavě dostávat na vzdálená místa. Cestou k úspěchu však byl naprostý klid na břehu. Po rozbalení nutných věcí jsem si napůlil boilie Bentos red a Oliheň Top rybařina, abych ryby přilákal dříve  ke svým montážím. Poté jsem šel potichu po břehu až ke zmíněnému místu, které jsem plošně zakrmil předem uvařeným partiklem, půleným boiliem a přidal jsem pár celých kuliček.

V 7 hodin ráno jsem vytáhl první rybu a to tlouště na Bentos. Na vytažený prut jsem vyzkoušel dát nové boilie s názvem Fruit orange. Během 10 minut přišel opět záběr, ale bohužel od stejného rybího druhu. Proto jsem na jeden prut nastražil větší průměr boilie a na druhý prut boilie s půlkou pop up, kvůli selekci nežádoucích ryb. Při relaxování po dobrém obědě se prudce rozjel prut hozený dále od břehu na montáž s ananasovou „plovkou“.

bentos red top rybařina

Ryba hned zkušeně najela do proudu a  tak jsem si mohl užít pěkný souboj, z něhož jsem vyšel jako vítěz a  na podložce skončil 8 kg vážící kapr.

Odpoledne se začaly stahovat mraky, teplota začala klesat a sem tam přešla přeháňka, což bylo po velmi horkých dnech osvěžující . K večeru jsem opět zkusil boilie Fruit, ovšem ve vodě dlouho neleželo a situace z rána se opakovala. Můj kaprový prut mi chvílemi připomínal spíše lov na feeder, když se mi špičky prutů téměř nezastavily. Vyměnil jsem nástrahu na kuličku Oliheň a trochu jsem ji ořezal. Za 5 minut po náhozu přišla jízda. Vypadalo to, jako bych se rybě trefil přímo před tlamku. Sám jsem nevěřil svým očím. Bojovná ryba hned najela znovu do proudu.

fruit orange

Za chvíli jsem už však navedl do podběráku dalšího lysce s váhou lehce pod 7 kg. Po každém záběru od kapra jsem potichu dokrmil, abych ryby udržel v krmném místě.

Před setměním jsem oba dva pruty přehodil a zvolil jsem obě montáže na dno.  Okolo deváté hodiny večer se plynule roztočila cívka mého navijáku na prutu, kde byla nastražena 20 mm kulička Bentosu. Po záseku následoval delší boj, kdy se ryba i u břehu držela stále u dna. Když se ze tmy vynořilo mohutné šupinaté tělo, věděl jsem, že se na tento úsek řeky jedná o slušnou rybu.

20mm bentos red

Při vážení se ručička zastavila na čistých 12 kg!

To mě velice překvapilo a potěšilo. Chvilku před půlnocí se ještě nechal zlákat menší šupináč na ovocnou příchuť boilie.

Čtyři hodiny jsou poměrně dlouhá doba na to, aby ryby „vyluxovaly“ moje návnady a tak jsem před ulehnutím ještě místo dokrmil. Hned  k ránu se zběsile rozezněl můj hlásič a na břeh se podíval divoký říční kapřík vážící těsně pod 6 kg.

Krátce po 7. hodině ranní se do lovného místa znovu pustila bílá ryba a v průběhu deseti minut jsem vytáhl hned dvě. Zvětšil jsem velikost boilie a zvolil jsem znovu příchuť Oliheň.

parma

Zanedlouho přišla jízda a já si myslel, že mám zase tlouště. Z omylu mě vyvedla krásná třešnička na dortu této výpravy v podobě krásné, přes 60 cm dlouhé parmy, která mi udělala opravdu velikou radost. Tuto rybu jsem zde vůbec nečekal, což bylo milé překvapení.

Přes den bylo velmi chladno oproti předešlým dnům a pruty se až na občasné „drbnutí“ od menších ryb ani nehnuly.

Když nastal čas balení, rozjel se mi prut, kde byla nastražena moje oblíbená kombinace boilie Oliheň s malou pop up broskev. Na břeh se přišel rozloučit odhadem 5-ti kilový kapřík.

Prut jsem ještě nahodil zpět než dobalím zbytek věcí, kdyby náhodou chtělo ještě něco zabrat. Nakonec to vyšlo a tuto úspěšnou výpravu zakončil velký tloušť. Chytání u břehu se ukázalo jako správná volba a já si mohl skvěle zachytat na boilie Top rybařina.

Za Top rybařina team, Miloslav „Krejčus“ Krejčí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Články, návody
Kde nás najdete

Klicperovo náměstí 69

503 51, Chlumec nad Cidlinou

Kontakt
Logo
Top rybařina
Tomáš Končický
Tomáš Končický
(Po-Ne 9-20)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz