Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-20)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.06.2020
STARBAITS Booster Probiotic Peach and mango
Tento booster zvýrazňuje pachovou a chuťovou stopu návnady i nástrahy. Nerozpuští PVA. Obsahuje aromata tropického ovoce, kyselinu máselnou, játrový... číst celé
14.06.2020
STARBAITS plovoucí boilie Probiotic Red One
Plovoucí boilie je vyrobeno z přírodních komponent - z játrového prášku, rybí moučky a směsi koření. Vhodné do chladné vody, ale pokud ryby neberou v... číst celé
12.06.2020
DAM Naviják Quick 2 6000 FS
Naviják s ocelovou hřídelí, která zajišťuje jeho delší životnost. Obráběná klička s ergonomickým úchopem. Má 6 ložisek pro hladký chod navijáku. Hm... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČLÁNKY
  4. Neprobádané rameno

Neprobádané rameno

Tentokrát jsem vyrazil prozkoumat slepé rameno, kde téměř nikdo nechytá. Nikdy předtím jsem tu nerybařil a tak jsem si den před rybolovem vzal člun a revír důkladně zmapoval. Použití člunu je zde povoleno a tak jsem mohl v klidu pozorovat, kde se ryby zdržují. Tím, že je zde malý rybářský tlak, byly ryby velice plaché a jak se dalo předpokládat, ukazovaly se především poblíž překážek, jako jsou padlé stromy ve vodě. Dno bylo na tomto revíru téměř rovné a hloubka všude stejná, kromě břehových partií. Svá lovná místa jsem tedy zvolil právě u padlých stromů, kde jsem nejvíce očekával záběr a rovnou zakrmil, aby si ryby zvykly přijímat boilie a najely do těchto míst. Příchuť boilie jsem si pro tuto výpravu zvolil Top protein.

Následující den jsem si zabalil vše potřebné k lovu a vyrazil na moje místo. Vzhledem k tomu, že se do zakrmených míst nedalo běžně nahodit ze břehu, připravil jsem si PVA punčošky a pruty zavezl pomocí člunu.

boilie top protein pop-up oliheň

Již po půl hodině přichází první záběr na jednu kuličku doplněnou o pop up Oliheň. Bohužel si to ryba namířila ihned do stromu a ani za pomoci lodi se mi nepodařilo rybu zdolat. Po chvilce se situace opakuje a ryba opět uniká. Poté od záběru nastává delší pauza a tak jsem přemýšlel, jak vyzrát na místní kapry. Z myšlenek mě vyrušila zběsilá jízda a já do třetice zdolávám konečně malého dorostence okolo 45 cm. O hodinu později přichází lysec stejné velikosti. Záběry přicházely pravidelně a sám jsem byl překvapený, jak ryby rychle reagují na masové kuličky. Stále jsem však bojoval s vázkami pod vodou. Lovná místa jsem průběžně dokrmoval.

kapr top rybařina

Navečer přichází pomalejší záběr na jednu kuličku boilie a v podložce končí větší šupináč dosahující téměř 60 cm. Tato ryba mě velice potěšila a dále motivovala k tomu, abych poodkryl tajemství tohoto revíru. Na noc jsem ještě dokrmil pár kuliček a spokojený ulehl do bivaku.

oliheň top rybařina

Hned ráno začíná kolotoč záběrů a já jsem pomalu přicházel na to, jak přelstít místní kapry tak, aby nezajely do překážek. Zkoušel jsem se prochytat přes malé ryby až k nějaké větší, ale stále jsem podebíral stejnou velikostní sortu. V tom přichází odpoledne pomalý záběr. Ryba se držela u dna a vyvíjela velký odpor. Hlavou mi běhaly myšlenky, co to může být a zároveň abych o rybu nepřišel. Po chvilce se ukázal závar na hladině, prosvětlený zlatou barvou mohutného těla. Nakonec mi toto rameno poodkrylo jedno ze svých tajemství a já mohl zdokumentovat krásného šupináče o délce 74 cm! Super ryba a veliká radost.

top rybařina boilie

Po puštění jsem změnil taktiku a začal jsem pod háček dávat dvě kuličky boilie, zdali nepřelstím ještě nějakého „domorodce“. I takto výrazně větší nástrahu však bez problémů přijímali menší kapři. To mi ale vůbec nevadilo. Cíl výpravy jsem si s přehledem splnil a co tito bojovníci nedosáhli v délce, to dohnali v kráse, jako byl například zdolaný „řádkáč“ a nebo dvoubarevný kapr.

řádkáč kapr top rybařina boilie

Celkem jsem za necelé 2 dny měl 25 záběrů a na břeh se podívalo 15 kaprů, kteří byli bez jediné vady na kráse a v plné kondici.

Za Top rybařina team, Miloslav „Krejčus“ Krejčí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Články, návody
Kde nás najdete

Klicperovo náměstí 69

503 51, Chlumec nad Cidlinou

Kontakt
Logo
Top rybařina
Tomáš Končický
Tomáš Končický
(Po-Ne 9-20)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz