Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-20)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.06.2020
STARBAITS Booster Probiotic Peach and mango
Tento booster zvýrazňuje pachovou a chuťovou stopu návnady i nástrahy. Nerozpuští PVA. Obsahuje aromata tropického ovoce, kyselinu máselnou, játrový... číst celé
14.06.2020
STARBAITS plovoucí boilie Probiotic Red One
Plovoucí boilie je vyrobeno z přírodních komponent - z játrového prášku, rybí moučky a směsi koření. Vhodné do chladné vody, ale pokud ryby neberou v... číst celé
12.06.2020
DAM Naviják Quick 2 6000 FS
Naviják s ocelovou hřídelí, která zajišťuje jeho delší životnost. Obráběná klička s ergonomickým úchopem. Má 6 ložisek pro hladký chod navijáku. Hm... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČLÁNKY
  4. Nová sezóna ve znamení beznaděje

Nová sezóna ve znamení beznaděje

Zdravím všechny rybáře a rybářky v nové sezóně 2018,

zima konečně přišla o svoji sílu a jaro začalo vládnout ze dne na den. Teploty se prudce zvedly nahoru, příroda i květena se začaly probouzet a s přírodou začali být aktivní i kapři.
Každý z nás velmi rychle doplnil výbavu i zásoby krmení, aby mohl co nejdříve vyrazit vstříc
novým dobrodružstvím u vody a honbě za kapry. Ani moje počínání nebylo jiné. Doplňoval jsem výbavu tím správným směrem, abych měl v nové sezóně co nejlepší podmínky pro lov velkých kaprů a stejně tak jsem nepodcenil ani zásoby krmení.
Bohužel jsem dostal hned od první vycházky pořádně zabrat a bylo mi okamžitě jasné, že sezóna 2018 pro mě nebude ani zdaleka tak radostná, jako ta předchozí. Letos jsem získal povolenky na dva nové revíry, kterým se budu chtít v následujících měsících aktivně věnovat a na jednom z nich jsem podnikl první vycházku, která bohužel skončila bez jakéhokoliv kontaktu s rybou a pro mě tudíž katastrofálně.

Druhá vycházka na ten samý revír už byla o něco veselejší a to v podobě alespoň jednoho lysce 65cm. V poměrně chladné vodě a za pouhé 4 hodiny lovu mě sice potěšil, ale zároveň jsem věděl, že by to chtělo kapra z trochu jiné kategorie. Další dvě vycházky jsem vsadil na místo svazové pískovny, které důvěrně znám již z minulých let a které pro mě bylo efektivní v každé roční době. Bohužel obě vycházky skončily pouze několika záběry od cejnů. Rozhodl jsem se tedy podívat na druhý z výše zmiňovaných nových revírů a rozjet se na pro mě zatím nepoznanou pískovnu.
Zjistil jsem si několik potřebných informací o této vodě, což se jistě hodilo a při zpozorování kaprů na mělčině jsem neváhal a měl jasno. Kromě jednoho nepovedeného záběru se ovšem za 6 hodin lovu, které jsem měl k dispozici, nic nepovedlo. To jsem ovšem nehodlal akceptovat a na 20.4. jsem si naplánoval na stejné pískovně odvetu. Tentokrát jsem měl na lov konečně více času a mohl jsem se zdržet alespoň 10 hodin.

Vybral jsem si opět to samé místo na mělčině a nejprve důkladně prozkoumal dno. Po zdlouhavém mapování jsem objevil kromě téměř totožného reliéfu dna před sebou jednu velmi výraznou hranu, kde se dno svažovalo z 1,6 metrů na 2,30 metrů. To pro jeden z mých prutů byla jasná volba a druhý
prut jsem využil pro aktivní hledání a přehazování.

kříženec top rybařina

Co se týče montáží, nevymýšlel jsem nic záhadného. 0,28mm kmenový vlasec, ujímaný vlasec a vodič z fluokarbonu 0,50mm. Na konci závěska s olovem 70g, návazce z potahované šňůrky Strip – X 25lb, háčky Continental snag hook velikosti 6, anti-tangle, rovnátko od Fox, ztažený potah 1,5cm nad háčkem, broček 1,2g, nástrahy přibližně 1 cm pod háčkem. Celková délka návazců byla v rozmezí od 15 do 18cm. Co se týče nástrah, na jeden prut jsem dal osvědčenou klasiku (boilie Bentos red 21mm) a na druhý prut novou verzi Křížence žluté barvy stejné velikosti.

top rybařina team

Už po dvou hodinách od nahození jsem se dočkal prvního záběru na Bentos. Tah ryby byl velice slušný, ale ryba se bohužel velmi rychle vypla. Stejná situace se opakovala po 5 hodinách, když už se mělo pomalu stmívat. Bohužel jsem byl zklamaný ještě víc, jelikož u břehu se nashromáždilo u rákosí velké množství nečistot, do kterých mi kapr před podebráním zajel a navíc jsem musel z vyvýšeného břehu seskočit do vody, abych kapra podebral a v tu chvíli jsem mu nechtěně lehce povolil a on se následně těsně před podebráním vypnul.

Zklamání bylo veliké a o to větší, když jsem viděl, jak si ryba brala nekompromisně metry vlasce. Bylo mi jasné, že se jednalo o velmi slušnou rybu. Uvědomil jsem si, že při dalším záběru musím seskočit z břehu do vody dříve, než bude kapr u břehu a modlil se, abych dostal ještě šanci. Díky pravidelnému krmení a přesnému nahazování mi od tohoto okamžiku přicházely záběry každou hodinu. Tudíž další souboj pro mě začal přibližněve 22:00. Tentokrát pro mě souboj skončil vítězně a já jsem si podebral alespoň jednoho dorostence. Pořád jsem ale nebyl úplně spokojený a doufal, že zapřáhnu konečně kapra, pro kterého jsem přijel. Hodina utekla neuvěřitelně rychle a v 11 hodin večer mi opět signalizátor hlásil, že kuličku Bentosu nasál další bojovník. Rychle jsem přiskočil k prutu, který málem putoval do vody. Ryba si opět brala metry vlasce a zkoušela mě setřást všemi možnými směry. V mizerných světelných podmínkách to opravdu nebyl lehký souboj a tím spíš, když mi kapr zajel pod druhý prut. Neměl jsem v tu chvíli možnost druhý prut zvednout, nebo odstranit a tak mi bylo jasné, že jediná šance bude rybu za každou cenu otočit.
Zariskoval jsem, utáhl brzdu a opřel se do prutu. Návazec naštěstí držel a zanedlouho jsem měl v síti podběráku konečně slušnější rybu. Na podložku jsem položil krásného šupináče 80cm, který je na dané lokalitě velmi slušnou rybou a to mi udělalo radost. O to víc, když jsem viděl, že návazec seděl přesně tak, jak sedět měl. Udělal jsem několik fotek a rychle tuto mladou a nadějnou rybu pustil zpět do jejího domova.

kapr noc rybaření

Celkem jsem docílil 4 záběrů za 11 hodin lovu. 2 záběry přišly na novou verzi Křížence a 2 záběry na osvědčený Bentos red. Tentokrát tomu osud tak chtěl, aby 2 větší ryby, které zabrali na Křížence spadli, ale jistě to nebyla poslední vycházka, kde budu tyto koule sázet pod háček, jelikož jim skálopevně věřím. Každopádně montáže s Bentosem tentokrát vše zachránily a můj bídný začátek sezóny byl prolomen. Doufám, že teď už mě čekají jen lepší zítřky a vám přeji to samé.


Za Top rybařina team, Tomáš Alchymista Bříza

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Články, návody
Kde nás najdete

Klicperovo náměstí 69

503 51, Chlumec nad Cidlinou

Kontakt
Logo
Top rybařina
Tomáš Končický
Tomáš Končický
(Po-Ne 9-20)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz