Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne 9-20)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.06.2020
STARBAITS Booster Probiotic Peach and mango
Tento booster zvýrazňuje pachovou a chuťovou stopu návnady i nástrahy. Nerozpuští PVA. Obsahuje aromata tropického ovoce, kyselinu máselnou, játrový... číst celé
14.06.2020
STARBAITS plovoucí boilie Probiotic Red One
Plovoucí boilie je vyrobeno z přírodních komponent - z játrového prášku, rybí moučky a směsi koření. Vhodné do chladné vody, ale pokud ryby neberou v... číst celé
12.06.2020
DAM Naviják Quick 2 6000 FS
Naviják s ocelovou hřídelí, která zajišťuje jeho delší životnost. Obráběná klička s ergonomickým úchopem. Má 6 ložisek pro hladký chod navijáku. Hm... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČLÁNKY
  4. Rodinná invaze na Roudnici

Rodinná invaze na Roudnici

Poslední víkend v červenci jsme vyrazili na pískovnu Roudnice, abychom zde prověřili naše síly a schopnosti s místními kapry.
Rozhodli jsme se moc nekrmit a pokusit se ulovit kapra bez vetšího vnadění. Po přípravě zázemí jsme se dali do rozdělení lovných míst. Jelikož nás je víc, než obvykle (taková normální rodinka), tak jsme tuto činnost neodkládali. Po důkladném uvažování jsme se rozhodli, že budeme lovit jak v příbřežních partiích, tak i na volné vodě.
Veškeré vybavení jsme měli nachystané a tak jsme šli nahazovat. Ještě jsme neměli všechny pruty ve vodě a Pavel už zdolával prvního kapra na prut umístěný kousek od břehu. Místo pro jistotu prokrmil ještě malou dávkou vařené kukuřice. Konečně jsme měli všichni nahozeno a s napětím jsme čekali, co se bude dít. Asi za hodinu dostal táta jízdu na prut, který byl nahozený na volné vodě a další kapr byl na podložce. Kapra jsme zvážili, změřili, nafotili jeho krásné tělo a šup s ním zpět do vody. Teploty na sluníčku atakovaly 30 stupňů a zdálo se, že aktivita ryb nebude nějak veliká. To jsme se ovšem mýlili. Kapři brali skoro pravidelně a to jak z volné vody, tak z příbřežních partií.
Jelikož jsem  s sebou měl, jako člena výpravy také syna Vojtu a Michal syna Honzu, rozhodli jsme se, že necháme chytat i naše juniory a těm se dařilo stejně, jako nám. Jako první měl kapra Honzík, ale Vojta se nenechal zahanbit. Kluci chytali stejnou technikou, jako my a ani taktika nebyla jiná. Jeden prut u břehu a druhý na volné vodě.
Páteční den se schyloval ke svému konci, a tak jsme šli všichni spát. Jelikož už jsme měli zkušenosti z předchozích let, že v noci zde nebývá aktivita ryb niják veliká, čekali jsme, že se v noci vyspíme.
Jelikož jsme ráno s Michalem vstali, jako první, nachystali jsme všem snídani.
Nachystali jsme montáže, které máme oblíbené a které nám fungují všude. Jedná se o pevnou šnůrku, háček velikosti 8 a rovnátka. Druhé montáže jsme zvolili kombinované s háčkem velikosti 6. Po vzájemné domluvě jsme se rozhodli, že bychom mohli zkusit námi velmi oblíbený Zig-Rig. Nojo, ale na jaký prut ho dát? Táta vstal kolem páté hodiny a u společné kávy jsme se domluvili, že zmiňovaný Zig-Rig dáme na jeden z tátových prutů. Podle hloubky vody jsem zvolil délku návazce tři metry a jako nástrahu jsem zvolil červenou plovku, kterou jsem ještě poctivě zatraktivnil dipem Bentos. Táta je ze „staré školy“, tak tomu moc nevěříl, že by to mohlo fungovat. Za pár desítek minut se ale o účinnosti chytání ve sloupci přesvědčil sám. Přišel krásný záběr a další krásný kapr se podíval na podložku. A v tomto duchu se odehrávala celá výprava.
V sobotu ráno přijel Radek s Nikčou a dědou a připojili se do rozjetého vlaku. Ryby stále jezdily na boilies Banán-Mušle a Bentos Red. Sobota utekla, jako voda a před námi byl další večer, a tak jsme vytáhli pruty z vody a šli jsme všichni do hajan. V neděli ráno se opět rozjel kolotoč záběrů. Od soboty jsme už vůbec nekrmili a tato taktika se opravdu vyplatila.
Nevyhnutelně se blížil konec naší výpravy a nám nezbylo nic jiného, než balit výbavu a vyhodnocovat výsledky.
Celkem se nám povedlo nachytat 55 kaprů o celkové váze 320kg a všichni jsme si tento rodinný víkend plný záběrů a krásných kaprů velice užili.

Za Top Rybařina Team Zdenda“ kapřík „Smetana

 

kapr top rybařina

 

lysec kapr

 

rybaření s rodinou

 

lysec kapr dovolená

 

kapr top rybařina

 

rybaření top rybařina

 

kapr top rybařina

 

šupináč top rybařina

 

kapříci úlovek

 

úlovek carp

 

rybáři ryby kapr

 

u vody top rybařina

 

pes na rybách

 

podběrák podložka kapr

 

3 kapři rybaření

kapři podložka úlovek

 

rodina rybaření dovolená

 

řádkáč kapr

 

top rybařina team

 

kapr šupináč fishing

 

vypouštění kapra

 

top rybařina prut rybář

 

pár spolu na rybách

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Články, návody
Kde nás najdete

Klicperovo náměstí 69

503 51, Chlumec nad Cidlinou

Kontakt
Logo
Top rybařina
Tomáš Končický
Tomáš Končický
(Po-Ne 9-20)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz